Jesteś tutaj: Start / Realizowane projekty

Realizowane projekty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Jako jedna z nielicznych szkół w Polsce wprowadziliśmy system wymiany informacji Google Apps for Education-Classroom. W swoim założeniu jest to platforma wymiany plików pomiędzy nauczycielem a uczniami jak również pomiędzy samymi uczniami. Umożliwia ona pracę na lekcjach w trybie on-line, zadawanie, poprawianie i ocenianie prac indywidualnych i grupowych. Cały pomysł bazuje na zintegrowaniu wszystkich usług Google w ramach domeny szkolnej i ich wykorzystaniu w procesie uczenia młodzieży. Zaletą systemu jest dostępność do usługi z każdego urządzenia posiadającego dostęp do internetu. 

 

SGH - Klasa Akademicka

W dniu 01.06.2016 podpisaliśmy umowę pomiędzy naszą szkołą a Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Jesteśmy jedną z 45 szkół w Polsce objętych projektem "Klasa Akademicka SGH". W ramach współpracy zostały przeprowadzone warsztaty "Zarządzanie organizacją w turbulentnym środowisku". Zajęcia poprowadziła Pani dr Katarzyna Adamiak. Projekt będzie rozwijany w nowym roku szkolnym 2016/2017.

 

Spotkania Geograficzne 2016/2017

Spotkania Geograficzne i Akademia Dokumentu 2016/2017
Od 11 lat organizujemy imprezę, która na stałe wpisała się w krajobraz kulturalny Milanówka. Zapraszamy podróżników i wyświetlamy filmy dokumentalne o aktualnych problemach społecznych, politycznych i ekologicznych XXI wieku. Impreza ma charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

 

Stacja meteo w Milanówku - od 2007 roku prowadzimy badania meteorologiczne przed budynkiem szkoły. Zapraszamy do sprawdzenia zawsze aktualnego stanu pogody, można również sprawdzić czy uczniom nie jest zimno - jeden z czujników znajduje się wewnątrz budynku.

 

IV Bieg STO-nogi Milanówek. Już 17.04.2016 zapraszamy na wielkie święto sportów biegowych w Milanówku. Nasza szkoła jest współorganizatorem imprezy.

 

Realizację projektu dotyczącego Henryka Witaczka zaczęliśmy na przełomie lutego i marca 2014, kiedy przeprowadziliśmy pierwsze poszukiwania w środowisku lokalnym oraz w bibliotekach.  W przeciągu kilku dni zapoznaliśmy się z opublikowanymi materiałami na temat założyciela Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej. W trakcie realizacji projektu powstał film dokumentalny i strona internetowa. Obecnie projekt jest kontynuowany, zaangażowaliśmy się w tworzenie wirtualnego Muzeum Jedwabnictwa.

 

Strona - skarbnica informacji z języka polskiego - lektury, filmy, prace itp. Redagują: Adriana Trzpil i Agnieszka Jarząbek

 

Stronniczy przegląd prasy - duża grupa naszych uczniów z grup WOS R śledzi i analizuje doniesienia prasowe.

 

Nasz kanał na You Tube - ponad 50 filmów przygotowanych przez naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli.

 

Kółko fotograficzne - strona redagowana przez Bartosza Krupę. Można tu znaleźć aktualne dokonania kółka fotograficznego jak i potężne archiwum z lat ubiegłych.

Rusza BIP Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 STO w Milanówku

2015-10-30

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, placówki oświatowe są zobowiązane do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej.  SLO Nr 5 wyodrębniło ze swojej strony www część materiałów, stanowiących składowe informacji publicznej w placówce i opublikowało je w postaci specjalnego serwisu BIP.

Czytaj więcej o: Rusza BIP Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 STO w Milanówku

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:SLO Nr 5
Data utworzenia:2015-10-30
Data publikacji:2015-10-30
Osoba sporządzająca dokument:Leszek Janasik
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6296